Cerrahi Girişimler

-GENEL CERRAHİ : Bu kapsamda açık yara tedavisi, trafik kazası sonucu oluşan yaralanmalar, derin yırtık dikiş uygulaması, herhangi bir sebeple oluşan yanıklar, her türlü iltihaplı yada iltihapsız şişlik tedavisi, deri altında oluşan amfizem(gaz toplanması), bağ dokusu yangısı(iltihabı), yumuşak dokuda oluşan ur, apsenin operatif müdahelesi, fıtık operasyonları ve topallık tedavisi yapılmaktadır.

- ORTOPEDİK OPERASYONLAR : Kemik dokuda meydana gelen her türlü kırık, çıkık,çatlak için operasyonlar yapılmaktadır. Yumuşak dokuda tendon kopması, tırnak batması, tırnak kopması operasyonları yapılmaktadır.

- JİNEKOLOJİK OP. : Meme tümörü, testis dokusunda büyümeye neden olan iyi ve kötü huylu üremeler, tümür ve ur operasyonları, meme bezinin iltihabı büyümesi, kedi ve köpeklerde kısırlaştırma operasyonları yapılmaktadır.

- ONKOLOJİK CERRAHİ : Özellikle dişi ve erkek köpeklerde çiftleşmeyle buluşan TVT dediğimiz hastalılığın gerek cerrahi gerekse kemoterapi tedavi yöntemleri birlikte kullanılarak yapılmaktadır.

(0)